موزیلا | برند برتر آرایشی بهداشتی 2020 | وارد شوید | ثبت نام کنید

لایه برداری پوست با گیاهان و مواد طبیعی | مقاله 3

تاریخ: 19 فروردین 1400
بازدید: 442

لایه بردار پوست های خشک

مواد لازم:

پوست گریپ فروت خورد شده           1 قاشق غذاخوری

ارد جوانه گندم                             1 قاشق غذاخوری

وازلین                                        1 قاشق غذاخوری

اسید بوریک                                1 قاشق غذاخوری

تمام مواد را داخل ظرفی ریخته و ان قدر هم بزنید تا خمیر یکنواختی به دست اید. با انگشتان دست برای مدت 2 تا 4 دقیقه به حالت ماساژ چرخشی روی پوست بمالید. پس از ماساژ کامل پوست، ان را با اب گرم بشویید. روزی 1 بار میتوان از این روش استفاده کرد.

 

محلول لایه بردار گندم و عسل

مواد لازم:

عسل                                       30 گرم

بادام اسیاب شده                         40 گرم

پوست پرتقال                             20گرم

روغن جوانه گندم                       30 میلی لیتر

عسل را با روغن جوانه گندم مخلوط نموده و سپس بادام اسیاب شده را به ان بیافزایید. پرتقالی درشت و پوست کلفت را به دو نیم کرده و تمام محتویات ان را خارج کنید و سپس با اب داغ به خوبی بشویید.

بعد از اینکه خوب خشک شد، ان را رنده نموده و به روی کاغذ در هوای ازاد به مدت 1 روز خشک نمایید. سپس ان را اسیاب کرده و به مخلوط قبلی اضافه کنید. ان را روی پنبه ی مرطوب یا لیفت ریخته و جهت تمیز کردن پوست از قسمت پایین گردن شروع کرده و با حرکات ملایم و دورانی به طرف صورت و پیشانی بکشید. این عمل شبیه پیلینگ یا لایه برداری سطحی است. این محلول همزمان با ازبین بردن سلول های مرده پوست، به ان طراورت می بخشد. در نهایت محل را با اب فراوان شستشو دهید.

 

لایه بردار برای پوست های خشک و حساس

مواد لازم:

پودر بلغور جوی دو سر                    نصف فنجان

پودر شیر                                     نصف فنجان

ارد و پودر شیر را باهم مخلوط کرده و 2 قاشق چایی خوری از این مخلوط را با 2 قاشق چایی خوری اب ترکیب نموده و بر روی صورت و گردن به ارامی و با حرکت دایره ای به مدت 10 دقیقه ماساژ دهید. سپس با اب گرم بشویید.

 

لایه بردار نرم کننده

از این دستور شاهزاده های خانم اندونزیایی در طی قرن ها برای نرم کردن پوست خود قبل از روز عروسی استفاده می کردنند و با این لایه بردار ساده و موثر، پوست خود را صاف و ابریشمی می کردند.

مواد لازم:

پودر برنج                             2 قاشق چای خوری

زرد چوبه                             2 قاشق چای خوری

عصاره ختمی                        3 قطره

ماست                                 2 فنجان

روغن بادام یا اووکادو               1 قاشق

پودر برنج، زرد چوبه و عصاره را باهم ترکیب نموده و با مقداری اب و روغن بادام به صورت خمیر در اوردید و به پوست خود ماساژ دهید. پس از 10 دقیقه بشویید.

 

 سفید اب و اب لیمو

کمی روشور ( سفید اب ) را رنده کرده و با مقداری اب لیموی ترش مخلوط و خمیر یک دستی درست کنید. این خمیر را پیش از استحمام 15 دقیقه روی پوست صورت قرار دهید. پس از شستن ان، تمام سلول های مرده پوست کنده شده و به صورت طراوت خاصی به دست می اورد. اگر هفته ای 1 یا 2 مرتبه، این عمل را انجام دهید تا حد زیادی از شر لکه های پوستی خلاص می شوید.

پرتقال و سفیده تخم مرغ

مواد لازم:

سفیده تخم مرغ                              1 عدد

اب پرتقال                                     2 قاشق غذا خوری

سفیده تخم مرغ را زده تا کف نماید، سپس با اب پرتقال مخلوط کنید. این مخلوط را 20 دقیقه روی پوست قرار دهید تا اثر شگفت انگیز و طبیعی ان را در پیلینگ پوست ببینید. سفیده تخم مرغ، حاوی انزیمی به نام « لیسوزین » است که باکتری های سطح پوست را جذب نموده و ازبین می برد. اب پرتقال هم حاوی اسید سیتریک است. اسید سیتریک سلول های مرده پوست را از سطح ان جدا کرده و باعث ترمیم پوست با سلول های تازه می شود.

 

سیب و ژلاتین

5  قاشق غذاخوری اب سیب را با کمی ژلاتین اب شده مخلوط کنید و مخلوط را 2 تا 3 دقیقه حرارت دهید. پس از ولرم شدن، ان را 30 دقیقه روی پوست صورت خود گذاشته و سپس با اب ولرم بشویید. با این کار، تعداد زیادی از سلول های مرده پوست جدا شده و ازبین می روند.

گوجه فرنگی، اب لیمو و ژلاتین

مواد لازم:

اب گوجه فرنگی                            3 قاشق غداخوری

اب لیمو ترش                                1 قاشق غذاخوری

پودر ژلاتین                                   به میزان کم

همه را باهم مخلوط کنید. سپس همه ی کار هایی را که در مورد قبل انجام دادید، درباره ی این مخلوط هم به کار ببرید. می توانید برای ازبین بردن سلول های مرده پوست، یک بار از این ماسک و بار دیگر از ماسک اب سیب و ژلاتین استفاده نمایید.

 

سیب، ماست، جوی دوسر و ابلیمو

مواد لازم:

سیب                                        نصف

ماست                                    1 قاشق غذاخوری

ارد جوی دو سر                      1 قاشق غذاخوری

اب لیموی تازه                          2 قاشق

سیب را رنده نموده و با ماست، ارد جوی دو سر و اب لیموی تازه مخلوط کنید و 30 دقیقه روی پوست بمالید. این ماسک همانند پیلینگ عمل کرده و به پاکسازی پوست کمک می کند. برای نتیجه ی مطلوب ان را هفته ای 1 بار روی پوست بمالید.

 

روغن شترمرغ

لایه بردار و جوان کننده پوست است. این روغن را به پوست خود مالیده و ماساژ دهید.

دانه های مغزدار

دانه هایی مغز دار برای تمیز کرد پوست، لایه بردار و درمان منافذ پوستی و دانه های سیاه موثرند. دانه هارا خرد کرده و به ارامی به پوست خود بمالید.

شکر قهوه ای، جوی ذو سر و شیر

مواد لازم:

شکر قهوه ای                             2 قاشق غذاخوری

بلغور جوی دو سر                    2 قاشق غذاخوری

شیر                                       یک چهارم فنجان

شکر قهوه ای و بلغور جوی دو سررا باهم در شیر کاملا مخلوط کنید تا خمیر نیمه جامد تهیه شود. خمیر را به اهستگی و با ملایمت کامل روی پوست بمالید. وقتی لایه برداری تمام شد، پوست را شستشو داده و از کرم مرطوب کننده استفاده کنید.

 

گیاه صندل، پارم زنگی و چریش

پودر پوست درخت چوب صندل، ارگون یا گارم زنگی، چریش، پوست پرتقال، گردو، پودر بادام و گلاب را باهم مخلوط کرده و برای مدت چند دقیقه به صورت خود ماساژ دهید.

ماست، پاپایا  کدو تنبل

شما میتوانید مقدار زیادی از مواد مراقبت از پوست خشک را در اشپزخانه خود بیابید. انزیم های مجود در کدو تنبل می تواند گزینه مناسبی در جهت رفع خشکی پوست باشد. پاپایا و کدو تنبل را له کرده و با مقداری ماست ترکیب نموده و به پوست خود ماساژ  دهید و پس از 20 دقیقه بشویید.

 

کدو تنبل و دارچین

برای لایه برداری می توانید از ترکیب خارق العاده کدو تنبل و 2\1 قاشق چای خوری دارچین استفاده کرده و این ماسک را به مدت 5 تا 15 دقیقه بر روی پوست بگذارید.

لایه بردار بدن موز، شکر و نمک

مواد لازمخ:

موز له شده                                  1 عدد

شکر دانه ریز                               4 قاشق

نمک دریا                                    1 قاشق

روغن زیتون تصفیه نشده                 4 قاشق

مواد را مخلوط  نموده و فورا روی پوست خود مالیده و خوب ماساژ دهید. بعد از 2 دقیقه بشویید.

توت فرنگی، اب لیمو، پرتقال و الوئه ورا

توت فرنگی را له کرده و با چند قطره اب لیمو، پوست پرتقال و الوئه ورا ترکیب نموده و به پوست ماساژ دهید.

 

پوست گردو، لیمو و پاپایا

پودر پوست گردو، لیمو و خربزه درختی یا پاپایا را مخلوط کرده و به تمام بدن مالیده و ماساژ دهید و پس از 10 دقیقه ان را بشویید. این عمل پوست های مرده شما را از بین می برد.

 

لایه بردار بدن ارد گندم و، شیرخشک و گلاب

ارد گندم و، شیرخشک و گلاب را به صورت خمیر در اورده و قبل از حمام کردن به تمام بدن خود ماساژ دهید و پس از 20 دقیقه با اب بشویید.

 

شیر و سیب

1 عدد سیب را رنده کرده و با شیر مخلوط نموده و به مدت 20 دقیقه هر روز پوست را با ان پاکسازی کنید. این ماسک لایه بردار بوده و پوست را جلا می بخشد.

برچسب‌ها:

arash

دیدگاه‌ها

فروشگاه اینترنتی موزیلا بیوتی، مرکز خرید اینترنتی انواع لوازم آرایشی و بهداشتی است. محصولات این وب سایت در دسته های شامپو، روغن برنزه، ماسک مو، مرطوب کننده، لوسیون بدن، فیس واش و انواع ضد آفتاب قابل ارائه است. این وب سایت مرجع تخصصی معرفی و فروش اینترنتی محصولات آرایشی و بهداشت یبرند موزیلا در سراسر ایران است.

تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت مهر اندیشان دالاهو می باشد.
Copyright © 2020 MozilaBeauty